CC1206KRX7R9BB473
DigiKey Part Number
311-1178-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1178-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7R9BB473
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206KRX7R9BB473 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.033" (0.85mm)