CQ0402BRNPOYBN3R3
DigiKey Part Number
13-CQ0402BRNPOYBN3R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CQ0402BRNPOYBN3R3CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CQ0402BRNPOYBN3R3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0402BRNPOYBN3R3
Description
CAP CER 3.3PF 250V C0G/NPO 0402
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CQ0402BRNPOYBN3R3 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)