MFP-25BRD52-15K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFP-25BRD52-15K |
Description | RES 15K OHM 0.1% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MFP-25BRD52-15K Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |