MFR-25FBF52-30K1
DigiKey Part Number
30.1KXBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-30K1
Description
RES 30.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MFR-25FBF52-30K1 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)