LTCS10.7MA20
DigiKey Part Number
3155-LTCS10.7MA20TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-LTCS10.7MA20CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-LTCS10.7MA20DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTCS10.7MA20
Description
CER FILTER 10.7MHZ FM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.7MHz FM Ceramic Filter 330 kHz 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3dB
Manufacturer
YIC
Filter Type
FM
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
Frequency
10.7MHz
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Bandwidth
330 kHz