LC40B0300-KM01-KX14N
DigiKey Part Number
4088-LC40B0300-KM01-KX14N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LC40B0300-KM01-KX14N
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 11.811" (300.00mm) Belt Driven Integrated Controller 48V
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
48V
Accuracy
400µm
Stroke Length
11.811" (300.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C