X-LDA150A-AE53D12-KX14A
DigiKey Part Number
4088-X-LDA150A-AE53D12-KX14A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LDA150A-AE53D12-KX14A
Description
High-precision linear motor stag
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis 5.906" (150.00mm) Integrated Controller 48V
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
48V
Series
Accuracy
1.5µm
Acceleration
24.50 m/s²
Stroke Length
5.906" (150.00mm)
Load Force (Dynamic)
3.60lbf (16.0N)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Speed
31.496 in/s (800 mm/s)