X-LDM110C-AE54D12-KX14A
DigiKey Part Number
4088-X-LDM110C-AE54D12-KX14A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LDM110C-AE54D12-KX14A
Description
Ultra-precision linear motor sta
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis 4.331" (110.00mm) Integrated Controller 48V
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
48V
Series
Accuracy
1µm
Acceleration
24.50 m/s²
Stroke Length
4.331" (110.00mm)
Load Force (Dynamic)
13.49lbf (60.0N)
Operating Temperature
10°C ~ 40°C