X-LDM210C-AE54D12-KX14A
DigiKey Part Number
4088-X-LDM210C-AE54D12-KX14A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LDM210C-AE54D12-KX14A
Description
Ultra-precision linear motor sta
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis 8.268" (210.00mm) Integrated Controller 48V
Category
Duty Cycle
100%
Manufacturer
Zaber Technologies
Voltage - Rated
48V
Series
Accuracy
1µm
Packaging
Retail Package
Acceleration
14.70 m/s²
Part Status
Active
Features
Integrated Controller
Type
Linear Axis
Feedback Type
Incremental Encoder
Stroke Length
8.268" (210.00mm)
Termination Style
Connector
Load Force (Dynamic)
13.49lbf (60.0N)
Operating Temperature
10°C ~ 40°C