X-LRM025A-E03-KX13A
DigiKey Part Number
4088-X-LRM025A-E03-KX13A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LRM025A-E03-KX13A
Description
Linear Stage 25mm Fpitch
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper 0.984" (25.00mm) Ball Screw Integrated Controller, Translation Stage 24 ~ 48VDC
Category
Speed
0.98 in/s (25.0 mm/s)
Manufacturer
Zaber Technologies
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Series
Construction
Ball Screw
Packaging
Bulk
Accuracy
8µm
Part Status
Active
Features
Integrated Controller, Translation Stage
Type
Linear Axis
Feedback Type
Incremental Encoder
Motor Type
Stepper
Termination Style
Connector
Stroke Length
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C