X-LRM050A-E03-KX13A
DigiKey Part Number
4088-X-LRM050A-E03-KX13A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LRM050A-E03-KX13A
Description
Linear Stage 50mm Fpitch
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper 1.969" (50.00mm) Ball Screw Integrated Controller, Translation Stage 24 ~ 48VDC
Category
Speed
0.98 in/s (25.0 mm/s)
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Accuracy
15µm
Stroke Length
1.969" (50.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C