X-LRQ075AL-E01-KX14C
DigiKey Part Number
4088-X-LRQ075AL-E01-KX14C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LRQ075AL-E01-KX14C
Description
Motorized linear stage, lead-scr
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 2.953" (75.00mm) Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Speed
2.13 in/s (54.0 mm/s)
Manufacturer
Zaber Technologies
Duty Cycle
100%
Series
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Packaging
Retail Package
Accuracy
23µm
Part Status
Active
Features
Integrated Controller
Type
Linear Axis
Feedback Type
Incremental Encoder
Motor Type
Stepper, Bipolar
Termination Style
Connector
Stroke Length
2.953" (75.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C