X-LRQ300BP-E01-KX13C
DigiKey Part Number
4088-X-LRQ300BP-E01-KX13C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LRQ300BP-E01-KX13C
Description
Linear Stage 300mm Mpitch Parall
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper 11.811" (300.00mm) Ball Screw Integrated Controller, Translation Stage 24 ~ 48VDC
Category
Speed
8.07 in/s (205.0 mm/s)
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Series
Construction
Ball Screw
Packaging
Bulk
Accuracy
35µm
Features
Integrated Controller, Translation Stage
Motor Type
Stepper
Stroke Length
11.811" (300.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C