X-LSM200B-SE03-KX13A
DigiKey Part Number
4088-X-LSM200B-SE03-KX13A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSM200B-SE03-KX13A
Description
LINEAR STAGE 200MM MPITCH
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 8.000" (203.20mm) Lead Screw Integrated Controller, Translation Stage 24 ~ 48VDC
Category
Speed
4.21 in/s (107.0 mm/s)
Duty Cycle
100%
Series
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Accuracy
85µm
Stroke Length
8.000" (203.20mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C