X-LSQ075D-E01-KX14C
DigiKey Part Number
4088-X-LSQ075D-E01-KX14C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSQ075D-E01-KX14C
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 2.953" (75.00mm) Lead Screw Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Accuracy
80µm
Stroke Length
2.953" (75.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C