X-LSQ150D-E01-KX14C
DigiKey Part Number
4088-X-LSQ150D-E01-KX14C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSQ150D-E01-KX14C
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 5.906" (150.00mm) Lead Screw Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Accuracy
100µm
Stroke Length
5.906" (150.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C