X-LSQ450B-E01-KX14C
DigiKey Part Number
4088-X-LSQ450B-E01-KX14C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSQ450B-E01-KX14C
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 17.717" (450.00mm) Lead Screw Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Duty Cycle
100%
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Accuracy
75µm
Stroke Length
17.717" (450.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Load Force (Dynamic)
26.98lbf (120.0N)
Approval Agency
CE
Speed
9.45 in/s (240.0 mm/s)