X-LSQ600B-E01-KX13C
DigiKey Part Number
4088-X-LSQ600B-E01-KX13C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-LSQ600B-E01-KX13C
Description
LINEAR STAGE 600MM MPITCH MSPEED
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper, Bipolar 23.622" (600.00mm) Integrated Controller 24 ~ 48VDC
Category
Stroke Length
23.622" (600.00mm)
Manufacturer
Zaber Technologies
Speed
7.165 in/s (182 mm/s)
Series
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Packaging
Bulk
Accuracy
100µm
Part Status
Active
Features
Integrated Controller
Type
Linear Axis
Termination Style
Connector
Motor Type
Stepper, Bipolar
Operating Temperature
0°C ~ 50°C