X-VSR20A-E01-KX13A
DigiKey Part Number
4088-X-VSR20A-E01-KX13A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X-VSR20A-E01-KX13A
Description
Vertical Stage 20mm Fpitch
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis Stepper 0.787" (20.00mm) Ball Screw Integrated Controller, Translation Stage 24 ~ 48VDC
Category
Speed
1.89 in/s (48.0 mm/s)
Manufacturer
Zaber Technologies
Voltage - Rated
24 ~ 48VDC
Series
Construction
Ball Screw
Packaging
Bulk
Accuracy
±50µm
Part Status
Active
Features
Integrated Controller, Translation Stage
Type
Linear Axis
Feedback Type
Incremental Encoder
Motor Type
Stepper
Termination Style
Connector
Stroke Length
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature
0°C ~ 50°C