TISP4350T3BJR-S
DigiKey Part Number
TISP4350T3BJR-STR-ND - Tape & Reel (TR)
TISP4350T3BJR-SCT-ND - Cut Tape (CT)
TISP4350T3BJR-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4350T3BJR-S
Description
THYRISTOR 275V 250A DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
275V Off-State 250 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TISP4350T3BJR-S Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
80 A
Manufacturer
Bourns Inc.
Current - Hold (Ih)
150 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Elements
1
Part Status
Active
Capacitance
52pF
Voltage - Breakover
350V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
275V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - On State
3 V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Current - Peak Pulse (8/20µs)
250 A