P3100SCMCLRP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P3100SCMCLRP |
Description | THYRISTOR 275V 400A DO-214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 275V Off-State 400 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Current - Hold (Ih) 150 mA |
Series | Number of Elements 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance 45pF |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakover 350V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Off State 275V | Supplier Device Package DO-214AA |
Voltage - On State 5 V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A |