403C11A19M20000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
In Stock: 546
TXC CORPORATION
ECS Inc.
ECS Inc.
In Stock: 1
19.2 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
403C11A19M20000
DigiKey Part Number
403C11A19M20000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
403C11A19M20000
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)