BAS70TW-7-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BAS70TW-7-F |
Description | DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT363 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 3 Independent 70 V 70mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BAS70TW-7-F Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Manufacturer Diodes Incorporated | Reverse Recovery Time (trr) 5 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C |
Diode Configuration 3 Independent | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Supplier Device Package SOT-363 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC) | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA |