62MP0250
DigiKey Part Number
RPC7077-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP0250
Description
HOLE PLUG 0.250" NYLON BLACK
Detailed Description
Hole Plug 0.250" (6.35mm) 1/4" Nylon Black
EDA/CAD Models
62MP0250 Models
Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Flange Diameter
0.312" (7.92mm)
Panel Thickness
0.062" (1.57mm)