62MP0500
DigiKey Part Number
RPC7073-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP0500
Description
HOLE PLUG 0.500" NYLON BLACK
Detailed Description
Hole Plug 0.500" (12.70mm) 1/2" Nylon Black
EDA/CAD Models
62MP0500 Models
Hole Diameter
0.500" (12.70mm) 1/2"
Flange Diameter
0.578" (14.68mm)
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"