R30-3002402
R30-3002402
Harwin’s Company Overview
R30-3002402
DigiKey Part Number
952-1511-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30-3002402
Description
HEX STANDOFF M3X0.5 BRASS 24MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M3x0.5 Brass 0.945" (24.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R30-3002402 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.197" (5.00mm) Hex
Series
Between Board Height
0.945" (24.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
1.181" (30.00mm)