DF40C-34DP-0.4V(58)
DigiKey Part Number
H124953TR-ND - Tape & Reel (TR)
H124953CT-ND - Cut Tape (CT)
H124953DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF40C-34DP-0.4V(58)
Description
CONN PLUG 34POS SMD GOLD
Detailed Description
34 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF40C-34DP-0.4V(58) Models
Mated Stacking Heights
1.5mm
Height Above Board
0.045" (1.14mm)
Number of Positions
34
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)