FL086-12SM+
DigiKey Part Number
3157-FL086-12SM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL086-12SM+
Description
FLEXIBLE INTERCONNECT, 18.0 GHZ
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Hand Formable .086
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C