FL086-24SM+
DigiKey Part Number
3157-FL086-24SM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL086-24SM+
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C