MSP2TA-18-12BM+
DigiKey Part Number
3157-MSP2TA-18-12BM+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP2TA-18-12BM+
Description
MECHANICAL SWITCH, DC 18000 MHZ
Detailed Description
RF Switch IC ATE SPDT 50Ohm
Category
Isolation
66dB
Insertion Loss
0.3dB
Packaging
Tray
Test Frequency
18GHz
Impedance
50Ohm
RF Type
ATE
Voltage - Supply
12V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-15°C ~ 45°C
Circuit
SPDT
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz