MSP4TA-18+
DigiKey Part Number
3157-MSP4TA-18+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP4TA-18+
Description
ABSORPTIVE SP4T, MECH. SWITCH
Detailed Description
RF Switch IC ATE SP4T 50Ohm
Category
Isolation
80dB
Insertion Loss
0.5dB
Packaging
Bulk
Test Frequency
18GHz
Impedance
50Ohm
RF Type
ATE
Voltage - Supply
24V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-15°C ~ 45°C
Circuit
SP4T
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz