G82YAR-P19UF00-000L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
ODU Expert Talk: ODU Military First Mate Last Break
G82YAR-P19UF00-000L
DigiKey Part Number
1907-1671-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G82YAR-P19UF00-000L
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G82YAR-P19UF00-000L Models
Category
Shell Finish
Ruthenium over Electroless Nickel
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Shielding
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Shell Size - Insert
2
Voltage Rating
333V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C