TFM322512ALMA3R3MTAA
DigiKey Part Number
445-TFM322512ALMA3R3MTAATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TFM322512ALMA3R3MTAACT-ND - Cut Tape (CT)
445-TFM322512ALMA3R3MTAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM322512ALMA3R3MTAA
Description
FIXED IND 3.3UH 2.3A 113 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Thin Film Inductor 2.3 A 113mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TFM322512ALMA3R3MTAA Models
DC Resistance (DCR)
113mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2.5A