NMN0.50BK100
DigiKey Part Number
1030-NMN0.50BK100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMN0.50BK100
Description
SLEEVING 0.5" ID POLY 100' BLACK
Detailed Description
Black Polyamide Multifilament, Halogen Free Braided Sleeving 0.500" (12.70mm) 100' (30.48m)
Length
100' (30.48m)
Series
Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside
0.500" (12.70mm)
Diameter - Outside
0.560" (14.22mm)