NMN0.75BK75
DigiKey Part Number
1030-NMN0.75BK75-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMN0.75BK75
Description
SLEEVING 0.75" ID POLY 75' BLACK
Detailed Description
Black Polyamide Multifilament, Halogen Free Braided Sleeving 0.750" (19.05mm) 75.00' (22.86m)
Length
75.00' (22.86m)
Series
Wall Thickness
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside
0.750" (19.05mm)
Diameter - Outside
0.830" (21.08mm)