NMN1.00BK50
DigiKey Part Number
1030-NMN1.00BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMN1.00BK50
Description
SLEEVING 1" ID POLY 50' BLACK
Detailed Description
Black Polyamide Multifilament, Halogen Free Braided Sleeving 1.000" (25.40mm) 50.00' (15.24m)
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 150°C
Diameter - Inside
1.000" (25.40mm)
Diameter - Outside
1.100" (27.94mm)