MS353R030
DigiKey Part Number
570-MS353R030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS353R030
Description
ICL 3 OHM 30A 35MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 3 Ohms 30 A 1.378" (35.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS353R030 Models
Category
Current - Steady State Max
30 A
R @ Current
30 mOhms
Series
Diameter
1.378" (35.00mm)
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
UL
R @ 25°C
3 Ohms