MS355R025
DigiKey Part Number
570-MS355R025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS355R025
Description
ICL 5 OHM 25A 35MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms 25 A 1.378" (35.00mm)
Category
Current - Steady State Max
25 A
R @ Current
30 mOhms
Series
Diameter
1.378" (35.00mm)
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
UL
R @ 25°C
5 Ohms