CMF60499R00FHEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 14
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 55
499 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60499R00FHEA
DigiKey Part Number
CMF60499R00FHEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60499R00FHEA
Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60499R00FHEA Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)