CL05C100CB5NNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 182 902
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 4 072
Datasheet
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
10 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CL05C100CB5NNND
DigiKey Part Number
CL05C100CB5NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C100CB5NNND
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05C100CB5NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)