RHC2512JT100R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 18 078
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
Bourns Inc.
In Stock: 72
100 Ohms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RHC2512JT100R
DigiKey Part Number
RHC2512JT100R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RHC2512JT100R
Description
RES 100 OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RHC2512JT100R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)